هیچ محصولی یافت نشد.

شیر صنعتی

شیر صنعتی ابزارهای مکانیکی هستند که برای تنظیم جریان سیال در یک مدار یا سیستم هیدرولیک استفاده می شوند. از آنها می توان برای بستن کامل یک خط، هدایت مجدد سیال تحت فشار یا کنترل سطح جریان به یک منطقه خاص استفاده کرد.

شیر صنعتی

معرفی شیر صنعتی هیدرولیک

این شیرها که در طیف وسیعی از سبک ها طراحی شده اند، می توانند به صورت دستی یا خودکار، با فعال سازی فیزیکی، مکانیکی، پنوماتیکی، هیدرولیکی یا الکتریکی کنترل شوند. شیرهای هیدرولیک باید توانایی تحمل مقادیر زیادی از فشار سیال را داشته باشند، زیرا ماهیت بسیاری از سیستم های هیدرولیک مستلزم فشارهای بالای 3000 psi یا بیشتر است. به همین دلیل، آنها اغلب از فولاد، آهن یا سایر فلزات ساخته می شوند که دارای استحکام کافی برای مقاومت در برابر عملکرد مداوم در شرایط تحت فشار هستند.

در این صفحه انواع شیرهای صنعتی، از جمله انواع مختلف، ساختار آنها و مشخصات مربوطه ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر شیرها، با ما در تماس باشید.

دیگر اتصالات:

اتصالات برنجی
اتصالات هیدرولیک
بست لوله و شیلنگ
اتصالات پنوماتیک

شیر صنعتی یک نوع سیستم کنترلی است که برای مدیریت جریان مواد (معمولاً سیالات مثل آب، گاز، نفت، بخار و …) در فرآیندهای صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیرها به عنوان سوئیچ‌ها یا واحدهای کنترلی عمل می‌کنند و می‌توانند میزان جریان، فشار، دما، و دیگر ویژگی‌های مواد را تنظیم و کنترل کنند.

شیر صنعتی

ویژگی‌های شیرهای صنعتی عبارتند از:

  1. نوع کنترل: شیرهای صنعتی می‌توانند به صورت دستی (توسط اپراتور) یا اتوماتیک (با استفاده از سیستم‌های کنترل خودکار) عمل کنند. شیرهای اتوماتیک معمولاً بر اساس پارامترهایی مانند فشار یا دما تنظیم و کنترل می‌شوند.
  2. نوع جریان: برخی از شیرهای صنعتی به صورت ترکیبی جریان باز و بسته می‌کنند، در حالی که دیگران جریان را به صورت متناوب (مانند شیرهای دیافراگمی) یا پیوسته (مانند شیرهای گردان) کنترل می‌کنند.
  3. نوع مواد ساختاری: شیر صنعتی می‌تواند از مواد مختلفی ساخته شود که با توجه به نوع مایع یا گازی که در آنها جریان می‌یابد، انتخاب می‌شود. معمولاً از فولاد ضدزنگ، آلومینیوم، برنج، پلاستیک و مواد مقاوم در برابر شیمیایی‌های خاص برای ساخت شیرهای صنعتی استفاده می‌شود.
  4. اندازه و اتصالات: شیرهای صنعتی در اندازه‌ها و اتصالات مختلفی طراحی می‌شوند تا با سیستم‌های مختلف همخوانی داشته باشند. اتصالات معمولی شامل رزوه‌ها، پیچ‌ومهره‌ها، و شیرهای متصل به لوله‌ها می‌شوند.

شیرهای صنعتی در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، صنایع شیمیایی، تولید برق، آب و فاضلاب، تولید محصولات غذایی، و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در کنترل و مدیریت فرآیندهای صنعتی ایفا می‌کنند.

شرکت الماس صنعت تیام

عرضه کننده انواع ملزمات شرکت های صنعتی کشور

عرضه انواع شیلنگ و اتصالات هیدرولیک و پنوماتیک ابزار دقیق و ملزومات صنعتی هیدرولیک، اتصالات هیدرولیکِ آهنی و استیل، از سایز های میلیمتر تا 10 اینچ، ابزار دقیق صنعتی، واشر های آببندی و اورنگ، بست های لوله و شیلنگ، کم لاک و کوپلینگ اتصال سریع، انواع شیر های صنعتی، انواع لوله های صنعتی، ارائه انواع خدمات پرس شیلنگ و جوش آرگون

درباره ما:

آدرس

تهران خیابان سعدی جنوبی خیابان ناظم الاطباء جنوبی

راه های ارتباطی

09125233177

02133920075