دسته‌بندی نشده, شیلنگ بخار

شیلنگ بخار و ویژگی های فیزیکی آن

شیلنگ بخار

شیلنگ بخار یا استیم چیست؟

شیلنگ‌ بخار لوله‌های انعطاف‌پذیر و مقاومی هستند که با تفلون پوشش داده شده‌اند که ویژگی‌های دمایی استثنایی را ارائه می‌دهند که در لایه ی بیرونی خود مقاوم بوده و در دمای محیط، سیال یا گاز بالا و همچنین در کاربردهای برودتی کار می‌کند.

تفلون دارای طیف وسیعی از مواد شیمیایی مقاوم در برابر اسیدهای مختلف و سایر مایعات نفتی و مایعات هیدرولیک است. شیلنگ بخار غیر آلوده است و برای کاربردهای مختلف دارویی بسیار آسان ضدعفونی می شوند و از آنجایی که در برابر سایش و پارگی مقاوم هستند، این شیلنگ ها نیز ماندگاری طولانی دارند.

بخار چیست؟

در حالت مایع، آب و مولکول های H2O آن به طور مداوم به یکدیگر متصل شده و از هم جدا می شوند. مولکول ها دائماً در حالتی هستند که زیربخش های اکسیژن و هیدروژن خود را به مولکول های مجاور منتقل می کنند. هنگامی که مولکول های آب مایع گرم می شوند، پیوندهای متصل کننده آنها سریعتر از آنچه که می توانند تشکیل شوند شروع به شکستن می کنند. با بالا رفتن دمای حالت مایع، برخی از مولکول ها آزاد می شوند. این مولکول های آزاد حالت گازی به نام بخار را تشکیل می دهند. گاز بخار در 100 درجه سانتیگراد (212 درجه فارنهایت) در دما و فشار استاندارد تشکیل می شود. اما در بالای کوه های مرتفع آب با دما و فشار کمتری می جوشد.

بخار مرطوب و خشک


استفاده های صنعتی بخار آن را به دو نوع جدا می کند: بخار خشک (همچنین بخار اشباع شده) و بخار مرطوب. بخار مرطوب زمانی به بخار اعمال می شود که بخشی از مولکول های آب آن انرژی خود را از دست داده و متراکم می شوند و قطرات کوچک آب را تشکیل می دهند. بخار خشک زمانی به بخار اعمال می شود که تمام مولکول های آب آن در حالت گاز باقی بماند. این برای تغییر محسوس انرژی آن کافی نیست، بلکه افزایش کافی دما برای جلوگیری از تراکم است.

بخار و صنعت


بخار نقش حیاتی در انقلاب صنعتی ایفا کرد زیرا یکی از منابع اصلی انرژی و نیرو بود. نوسازی موتور بخار در اوایل قرن 18 منجر به پیشرفت های بزرگی مانند اختراع لوکوموتیو بخار و قایق بخار شد. نوآوری هایی مانند کوره بخار و چکش بخار به سرعت دنبال شد و راه را برای موتور احتراق داخلی مدرن تر هموار کرد.
نیروی بخار منبع انرژی مهمی برای کاربردهای صنعتی بوده و همچنان ادامه دارد. آب که خود یک منبع ارزشمند است، هنگامی که در نیروگاه ها به بخار گرم می شود، از بخار تحت فشار برای به حرکت درآوردن توربین ها برای تولید جریان الکتریکی استفاده می کند. بنابراین انرژی حرارتی بخار به انرژی مکانیکی تبدیل می شود که به نوبه خود به الکتریسیته تبدیل می شود.

دما


یک شیلنگ بخار می‌تواند دمایی تا 450 درجه فارنهایت را تحمل کند، با سنبله‌های کوتاه‌مدت که می‌تواند بسیار بالاتر برود. دمای بخار در یک موتور بخار با فشار بخار تغییر می کند. هر چه فشار بیشتر باشد، دمایی که هدرهای بخار (لوله ها) در آن کار می کنند، بیشتر می شود. از آنجایی که فشار بین موتورهای بخار متفاوت است، دما نیز متفاوت خواهد بود. این دماها بسته به فشار واقعی دیگ بخار می تواند بین 300 تا 400 درجه فارنهایت تا 700 تا 800 درجه فارنهایت باشد.

کاربرد شیلنگ بخار شرکت الماس تیام صنعت

شیلنگ بخار شرکت الماس صنعت تیام نیازهای اصلی را برای تمیز کردن کامل و سایر کاربردهای حرفه ای برآورده می کند. شیلنگ های بخار ما می توانند بخار با دمای بالا و آب گرم را برای تمیز کردن و سایر اهداف تقریباً در هر بخش صنعتی قابل تصور منتقل کنند. آنها در برابر دماهای بالا پایدار هستند و بسیار مقاوم هستند و به لطف طراحی انعطاف پذیرشان، کار با آنها آسان است.

شیلنگ های بخار پیشنهادی ما به گونه ای طراحی شده اند که بالاترین نیازهای مواد شیلنگ را برای حمل و نقل ایمن بخار و آب گرم در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنعت ساختمان، محوطه سازی، گرمایش واگن های مخزن دار و همچنین موارد مختلف دیگر برآورده سازند. کاربردهای صنعتی. ساخت و ساز با الیاف نساجی خاص باعث می شود مقاومت دمایی بسیار بالاتری نسبت به منسوجات معمولی داشته باشد. علاوه بر این، انعطاف پذیری بالا و رسانایی آن، شیلنگ را به یک ماده کار ایمن و با کلاس بالا تبدیل می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *