دسته‌بندی نشده

شیلنگ لاستیکی چیست؟

هر آنچه باید در مورد شیلنگ لاستیکی بدانید

شیلنگ لاستیکی به طور خاص برای انتقال مایع هیدرولیک به اجزای هیدرولیک، سوپاپ ها، محرک ها و ابزارها طراحی شده است. معمولاً انعطاف‌پذیر، اغلب تقویت‌شده و معمولاً با چندین لایه تقویت‌کننده ساخته می‌شود، زیرا سیستم‌های هیدرولیک اغلب در فشارهای زیاد یا بسیار بالا کار می‌کنند. 

شیلنگ لاستیکی در انواع سیستم های هیدرولیک صنعتی استفاده می شود. ابعاد، مشخصات عملکرد، گزینه‌های ساخت و ویژگی‌ها پارامترهای مهمی هستند که هنگام جستجوی شیلنگ هیدرولیک باید در نظر گرفته شوند. ابعاد مهم برای انتخاب شیلنگ هیدرولیک شامل قطر داخلی، قطر خارجی و حداقل شعاع خمش است.

 اندازه شیلنگ های لاستیکی با قطر داخلی و خارجی شیلنگ مشخص می شود. قطر داخلی به داخل شیلنگ یا آستر اشاره دارد. قطر بیرونی اغلب یک مشخصات اسمی برای شیلنگ های چین دار یا راه راه است. حداقل شعاع خمش بر اساس ترکیبی از تغییر شکل مقطع شیلنگ قابل قبول و حد خمش مکانیکی هر تقویت کننده است. 

hydraulic hose

ساخت و سازگاری شیلنگ هیدرولیک 

گزینه های ساخت شیلنگ لاستیکی شامل تقویت شده، سیم پیچ راه راه یا پیچ خورده است. شیلنگ تقویت‌شده با برخی از عناصر تقویت‌کننده ساخته می‌شود. سبک‌ها شامل قیطان نساجی، قیطان سیمی، مارپیچ سیمی، و طرح‌های دیگر در بسیاری از پیکربندی‌های لایه یا لایه است. شیلنگ سیم پیچی برای انعطاف پذیری و کشش کویل استفاده شده است. این ویژگی اغلب آن را قابل ارتقا و ذخیره سازی آسان می کند. شیلنگهای با سیم پیچی راه راه، پلیسه ها یا پیچش های مارپیچی برای افزایش انعطاف پذیری و ظرفیت فشرده سازی و کشیدگی شیلنگ است. شیلنگ های هیدرولیک چند عنصری از بیش از یک شیلنگ ساخته شده اند که به صورت صاف، روبانی یا دسته ای به هم چسبیده اند. ویژگی های اضافی که باید در نظر بگیرید عبارتند از اتصالات انتهایی یکپارچه، ضد الکتریسیته ساکن، صاف، ضد ضربه، مقاوم در برابر شعله و ضد انفجاراست.

باید از سازگاری شیلنگ لاستیکی اطمینان حاصل کرد زیرا اگر بخواهد روغن یا مواد شیمیایی خاصی را منتقل کند باید سازگار باشد، همین امر برای شیلنگ های در معرض محیط های خطرناک نیز صدق می کند. محیط هایی که شامل مواردی مانند اشعه ماوراء بنفش، ازن، آب شور، مواد شیمیایی و آلاینده ها می توانند باعث تخریب و خرابی زودرس شوند. برای اطلاعات دقیق سازگاری سیال، با سازنده مشورت کنید.

در حالی که شیلنگ هیدرولیک معمولاً از چندین ماده ساخته می شود، مواد اولیه که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل الاستومرها، فلوروپلیمرها و سیلیکون، ترموپلاستیک، فلز و سازه های کامپوزیت یا چند لایه می باشد. شیلنگ های هیدرولیک الاستومری یا لاستیکی اغلب برای انعطاف پذیری انتخاب می شوند. شیلنگ فلوروپلیمر عمر انعطاف پذیری خوبی دارد، مقاومت شیمیایی و خوردگی عالی دارد و می تواند دماهای بالا را تحمل کند. شیلنگ هیدرولیک ترموپلاستیک حداقل شعاع بستر محکم و مقاومت عالی در پیچ خوردگی را ارائه می دهد. شیلنگ های فلزی می توانند مواد جریان با دمای بالا را تحمل کنند و اغلب می توانند فشارهای بسیار بالایی را تحمل کنند. آنها می توانند سفت یا انعطاف پذیر باشند.

شیلنگ انتقال روغن

مزیت های استفاده از شیلنگ هیدرولیک  

شیلنگ‌های انعطاف‌پذیر در مقایسه با لوله‌ها و لوله‌های سفت، مسیریابی و نصب آسان‌تری دارند. آنها لرزش و صدا، همچنین نوسانات فشار را کاهش می دهند و اجازه حرکت بین قطعات را می دهند. علاوه بر این، تقاضای فزاینده مشتریان برای بهره‌وری، کارایی و سازگاری با محیط‌ زیست ، تولیدکنندگان شیلنگ را مجبور می‌کند تا یکپارچگی محصول را بهبود بخشند. شیلنگ‌ها اکنون فشارهای بالاتر، گرما و سرمای شدید را تحمل می‌کنند.

جهت خرید شیلنگ های لاستیکی به شرکت الماس تیام مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *