نمایش 1–12 از 26 نتیجه

چهار راهی پنوماتیک

چهار راهی پنوماتیک یکی از اتصالات پنوماتیک است که با استفاده از آن میتوانیم چهار شیلنگ را به صورت فشاری

رابط پنوماتیک مستقیم

اتصال مستقیم پنوماتیک اتصال پنوماتیک برای مدار های هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد، بیشتر اتصالات برای تغییر مسیر حرکت

زانو پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک با فشار کم به زانویی پنوماتیک اتصال داده می شود. همچنین قطع آن هم به سادگی با کشیدن

معرفی اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک اجزایی هستند که برای اتصال بخش های لوله و شیلنگ در سیستم های پنوماتیک (گاز تحت فشار) استفاده می شوند. در مقایسه با اتصالات هیدرولیک، اتصالات پنوماتیکی معمولاً با مهر و موم های محکم تر و مشخصات فشار پایین تر شناسایی می شوند. آنها به طور کلی در سیستم های کنترل منطق پنوماتیک و ابزار دقیق استفاده می شوند.

اتصالات پنوماتیک چیست؟

سیستم‌های قدرت پنوماتیکی شامل هر نوع فرآیند یا ماشین‌کاری مکانیزه یا خودکار است که در آن عمل توسط گاز تحت فشار یا هوای فشرده انجام می‌شود. مرجع متقابل واضح در اینجا عملیات هیدرولیکی است، که در آن عمل توسط مایعاتی انجام می شود که تحت نیروهای فشرده سازی مشابه در یک سیستم مهر و موم قرار می گیرند. "پنوماتیک" به معنای تحویل نیرو به طور صریح از طریق جریان کنترل شده گازهای تحت فشار (از جمله هوا) است. در هر سیستم با نیروی پنوماتیک، گازهای تحت فشاری که مکانیسم‌های مورد نیاز را اجرا می‌کنند، از طریق شبکه‌ای از شیلنگ‌های مقاوم، لوله‌های سفت و یا طول لوله‌های انعطاف‌پذیر به هر جایی که نیاز باشد، ارسال می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق این کانال ها به یکدیگر متصل هستند و چندین دستگاه با تنوع گسترده ای از اتصالات پنوماتیک، شیرها، کوپلینگ ها و آداپتورها تغذیه می شوند. به عنوان بخشی از اطلاعات کلی، اتصالات پنوماتیکی می تواند هر رابطی باشد که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک آرایش هوای خشک مهر و موم شده و تحت فشار طراحی شده باشد. این سیستم ها و اتصالات امروزه به طور کلی در همه صنایع و اهداف، از راه اندازی خط مونتاژ و تولید گرفته تا انواع وسیعی از ماشین آلات صنعتی، ساخت و ساز، ابزارهای دستی و تجهیزات میز کار استفاده می شوند. در بسیاری از شرایط محیط کار، قدرتی که یک سیستم پنوماتیک ارائه می‌دهد اغلب می‌تواند قابل اعتمادتر، همه‌کاره‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و ایمن‌تر از یک راه‌اندازی قابل مقایسه با موتورهای الکتریکی و محرک‌های مختلف باشد. دیگر اتصالات: اتصالات برنجی اتصالات هیدرولیک بست لوله و شیلنگ شیر صنعتی

انتخاب اتصالات پنوماتیک برای کاربرد خاص

انتخاب نوع اتصالات پنوماتیکی مناسب برای یک کاربرد خاص به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:
 • نوع لوله مورد نیاز (ترموپلاستیک یا فلزی، اندازه بر حسب اینچ یا متریک)
 • فشار هوا یا شرایط PSI
 • نوع اتصالات رزوه مورد نیاز (لوله، لوله بریتانیایی، متریک، نخ مستقیم SAE)
 • مواد لازم برای اتصال (برنج، ترموپلاستیک، فولاد ضد زنگ، برنج با روکش نیکل)
 • تاییدیه های مورد نیاز (به عنوان مثال، وزارت حمل و نقل، FDA، آزمایشگاه بیمه گری)
 • نگرانی های ارتعاشی
پس از اتخاذ این تصمیمات، مجموعه وسیعی از انواع مناسب برای انتخاب وجود دارد. اتصالات پنوماتیک

انواع و قیمت اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیکی از طریق تعدادی از روش‌های اتصال مختلف متصل می‌شوند که هر کدام دارای راحتی‌ها و مزایای خاص خود هستند. قیمت اتصالات پنوماتیک را میتوانید از کارشناسان ما سوال فرمایید.

اتصالات توپ و آستین

اتصالات توپ و آستین یک آستین بیرونی را به یک اتصال داخلی (توپ) متصل می کند. آستین جمع می شود تا دو سر اتصالات را به هم متصل و جدا کند. برخی از اتصالات توپ و آستین به عنوان اتصالات فشار به اتصال عمل می کنند که برای کاربردهایی که نیاز به قطع و وصل مکرر بخش شلنگ دارند مناسب هستند.

   اتصالات فشرده سازی

اتصالات فشاری  شامل انواع اتصالاتی است که از نیروی فشاری برای اتصال ظرف به اتصالات استفاده می کنند.

 • اتصالات فشاری استاندارد از واشرها، حلقه‌ها یا فرول‌های فلزی استفاده می‌کنند که از طریق فشرده‌سازی روی ظرف مهر و موم ایجاد می‌کنند. فشرده‌سازی معمولاً با سفت کردن یک مهره روی اتصالات روی لوله و فرول، فشرده‌سازی و محکم کردن ظرف داخل آن انجام می‌شود. اتصالات فشرده سازی استاندارد برای مونتاژ نیازی به ابزار ندارند و آنها را برای نصب سریع میدانی راحت می کند.
 • اتصالات نوع بایت  اتصالات فشاری با فرول تیز است که در هنگام فشرده شدن ظرف را گاز می گیرد و آب بندی را فراهم می کند. اتصالات نوع بایت، مانند اتصالات فشاری استاندارد، نیازی به ابزار خاصی برای مونتاژ ندارند، اما اتصال قوی تر و فشار بالاتری را ارائه می دهند.
 • اتصالات گریپ مکانیکی  مجموعه های دو فرول هستند. فرل پشتی کشتی را می‌گیرد در حالی که به فرول جلو فشار می‌آورد  ، که به فنر فرول جلو را فشار می‌دهد و بین لوله‌کشی و  بدنه اتصالات مهر و موم ایجاد می‌کند. این اتصالات را می توان چندین بار بدون آسیب رساندن به اجزا یا لوله ها سرهم کرد. مقاومت خوبی در برابر ارتعاشات مکانیکی دارند.  
 • اتصالات فلر از بدنه ای با انتهای گشاد یا مخروطی تشکیل شده است. برای نصب رگ در داخل انتهای فلر شده از ابزارهای فلرینگ ویژه استفاده می شود که یک مهر و موم عمیق ایجاد می کند. اتصالات فلر می توانند فشارهای بالاتر و طیف وسیع تری از پارامترهای عملیاتی را نسبت به اتصالات فشرده سازی استاندارد تحمل کنند.

اتصالات چین دار

اتصالات چین دار شامل قرار دادن شیلنگ روی انتهای لوله ای و چین دادن آن با یک آستین، حلقه یا سوکت چین دار است. این اتصالات معمولاً برای ایجاد اتصالات نیاز به ابزارها یا ماشین های چین دار دارند.

اتصالات انتهایی

اتصالات انتهایی سطوح خاصی را برای اتصال مخازن در سیستم های پنوماتیک فراهم می کنند.

 • انتهای گیره اتصالاتی هستند که به شیلنگ‌ها یا لوله‌ها اجازه می‌دهند تا روی قطعه بسته شوند.
 • انتهای ساده اتصالاتی با سطوحی هستند که به لوله‌ها یا لوله‌ها اجازه می‌دهند با چسب، لحیم کاری، جوشکاری یا سایر وسایل دائمی به هم متصل شوند.

فشار برای اتصال

اتصالات فشار به اتصال دارای انتهایی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که لوله را با فشار دادن به انتهای آن بپذیرند. این اتصالات معمولاً از طریق نوعی جمع شدن یقه جدا می شوند. این اتصالات برای بخش هایی از سیستم که نیاز به قطع و وصل مکرر دارند مناسب هستند.

اتصالات رزوه ای

اتصالات رزوه ای دارای رزوه های پیچ (شیارهای تعبیه شده) در سطوح داخلی (ماده) یا بیرونی (نر) خود هستند که برای پذیرش اتصالات با رزوه های منطبق طراحی شده اند. رزوه هایی که اتصال ساده ای را ایجاد می کنند، اما بدون مهر و موم گارانتی تی دی، رزوه های مستقیم نامیده می شوند. رزوه های مخروطی طراحی شده اند تا

یک مهر و موم محکم ایجاد کنید که برای پنوماتیک مهم است

برنامه های کاربردی. این رزوه های دقیق یک "تناسب خشک" ایجاد می کنند، به این معنی که بدون نیاز به درزگیر اضافی آب بندی می کنند، که در کاربردهایی که افزودن درزگیر می تواند باعث آلودگی یا خوردگی شود، مهم است.

نکته طراحی : به خصوص در مورد اتصالات پنوماتیکی، رزوه های مستقیم باید با افزودن یک روکش یا نوار مهر و موم (تفلون) بهبود یابد. در کاربردهایی که افزودن یک پوشش می تواند باعث آلودگی یا خوردگی شود، از نخ های مخروطی استفاده کنید.

اندازه نخ بر اساس داخل ظرف اندازه گیری می شود. استانداردهای اندازه رزوه شامل NPT (National Pipe Thread) و BSP (British Standard Pipe) است، اگرچه بسیاری از استانداردهای دیگر وجود دارد و استفاده از آن اغلب بر اساس کشور و صنعت متفاوت است. هر اندازه نخ مربوط به تعداد خاصی از نخ ها در هر اینچ (TPI) است. یک نمای کلی عالی در مورد اندازه نخ لوله ارائه می دهد. در زیر نموداری وجود دارد که اندازه‌های اسمی نخ و مقادیر مربوط به آنها را نشان می‌دهد.