دسته‌بندی نشده

شیلنگ حیاط و باغبانی

شیلنگ حیاط

آنچه باید در مورد شیلنگ حیاط بدانیم

در حالی که دقیقاً جذاب ترین موضوع در باغبانی شیلنگ ها نیستند،  اما شیلنگ حیاط برای همه باغبانان ضروری است. شیلنگ ها یک ابزار هستند و مانند هر شغل دیگری، انتخاب ابزار مناسب برای کار مهم است. شیلنگ های زیادی برای انتخاب وجود دارد و این که به کدام شیلنگ نیاز خواهید داشت به محل و گیاهان و همچنین ترجیحات شما بستگی دارد. برای آشنایی با انواع شیلنگ حیاط و کاربردهای خاص شیلنگ باغی به خواندن ادامه دهید. از نظر شما شاید شیلنگ حیاط شاید یک شیلنگ ساده باشه اما اینطور نیست. با این حال، هر بهار، فروشگاه‌های لوازم خانگی و مراکز باغ، راهروها را با انواع مختلف شلنگ باغ پر می‌کنند. این شیلنگ‌ها در طول‌های مختلف، معمولاً 25 تا 100 فوت (7.5 تا 30 متر) هستند. به طور طبیعی، طول مورد نیاز شما بستگی به آنچه آبیاری می کنید دارد. اگر باغ شما تنها 10 فوت (3 متر) با لوله فاصله دارد، احتمالاً نیازی به خرید یک شیلنگ بلند 100 فوتی (30 متر) نیست. به همین ترتیب، اگر باغ شما در پشت حیاط شما قرار دارد، ممکن است لازم باشد بیش از یک شیلنگ بخرید و آنها را وصل کنید تا به کل باغ برسد.

مشخصات شیلنگ حیاط

شیلنگ ها نیز دارای قطرهای مختلف هستند. رایج ترین آنها قطر ½ اینچ (1.5 سانتی متر) است، اگرچه می توانید شیلنگ هایی با قطر 5/8 یا ¾ اینچ (1.6 یا 2 سانتی متر) نیز تهیه کنید. قطر شیلنگ سرعت جریان آب را در آن کنترل می کند. به طور متوسط، یک شیلنگ با قطر ½ اینچ (1.5 سانتی متر)، نه گالن (34 لیتر) آب را در دقیقه پخش می کند، در حالی که شیلنگ هایی با قطر 5/8 اینچ (1.6 سانتی متر) پانزده گالن (57 لیتر) آب را پخش می کنند. آب در دقیقه و شیلنگ های ¾ اینچی (2 سانتی متر) می توانند تا 25 گالن (94.5 لیتر) آب را در دقیقه پخش کنند. علاوه بر این، طول شیلنگ نیز بر جریان و فشار آب تأثیر می گذارد. هر چه شیلنگ بلندتر باشد، فشار آب کمتری خواهید داشت.

شیلنگ حیاط

تفاوت شیلنگ باغبانی

اندازه تنها تفاوت در شیلنگ های باغچه نیست. آنها همچنین می توانند از مقادیر مختلف  لایه ساخته شوند. هر چه لایه ها بیشتر باشد، شیلنگ قوی تر و بادوام تر خواهد بود. شیلنگ ها معمولاً به صورت یک تا شش لایه برچسب گذاری می شوند. با این حال، این چیزی است که شیلنگ در واقع از آن ساخته شده است که دوام آن را تعیین می کند. شیلنگ های باغ معمولا از وینیل یا لاستیک ساخته می شوند. شیلنگ های وینیل سبک وزن هستند، اما راحت تر پیچ خورده و دوام زیادی ندارند. شیلنگ های وینیل نیز ارزان تر هستند. شیلنگ های لاستیکی می توانند بسیار سنگین باشند، اما اگر به درستی نگهداری شوند، عمر طولانی تری دارند.

برخی از شیلنگ ها با سیم پیچ ها یا سیم های فلزی بین لایه های وینیل یا لاستیک ساخته می شوند. این کویل ها برای اینکه آنها را بدون پیچ خوردگی درآورند در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، شیلنگ های سیاه در زیر نور خورشید گرم می شوند و اگر آب در آنها باقی مانده باشد، ممکن است آب برای گیاهان خیلی گرم باشد. شیلنگ های سبز خنک تر می مانند. استفاده از شیلنگ در باغ همچنین کاربردهای خاصی برای شیلنگ های باغی خاص وجود دارد. شیلنگ های آبپاش در یک انتها بسته می شوند و سپس آب از سوراخ های کوچک در امتداد شیلنگ خارج می شود. شلنگ های آبپاش اغلب برای آبیاری چمن ها یا بسترهای کاشت جدید استفاده می شود. شیلنگ‌های خیساندنی از مواد متخلخلی ساخته شده‌اند که به آب اجازه می‌دهد به آرامی به قسمت‌های ریشه بسترهای تازه کاشته شده نفوذ کند. هدف اصلی شیلنگ های باغی تخت، ذخیره سازی آسان است.

شرکت الماس صنعت تیام علاوه بر شیلنگ حیاط این امکان را دارد در تامین و مشاوره ی تمامی تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *